Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

I Bieg w Niewiadowie – Razem po Zdrowie. Było warto!

Być tam, gdzie zaczyna się nowy rozdział biegowy danego rejonu to dla mnie zawsze duża radość. Debiuty organizacyjne na gęsto już usianej mapie tego rodzaju imprez w Polsce są odpowiedzią na nasze potrzeby. To reakcja na widoczne gołym okiem zamiłowanie ludzi do sportu. Im więcej z nas biega, tym więcej osób prywatnych czy też instytucji decyduje się uwidocznić swoje otoczenie na ogólnopolskiej mapie biegowej. Dopóki będą chętni, by w ten sposób hołubić swojej pasji, jestem całym sercem za!

IMG_9403

Obawy przed debiutem są duże. U organizatorów po opadnięciu silnych emocji pojawiają się nawet łzy wzruszenia, tak jak to było w Niewiadowie. Świadomość, że należy przyjąć „do siebie” 200 osób, spośród których mogą być różne głosy, i radości i krytyki, chociażby z powodu jakości pakietu startowego, jest na pewno bardzo stresująca. Stresująca o tyle, o ile chcemy, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Chcemy, bo robimy to z pasją. Pakiet startowy jest moim zdaniem zawsze dobry, jeśli tylko zawiera numer startowy, przekąskę po biegu i coś do picia a przy tym nie posiada wygórowanej ceny. W Niewiadowie kosztował on 10 zł, dla spóźnialskich (czyt. dla mnie) 20 zł, o przepłaceniu mówić tu nie można. Co do ceny, wpływ mają na nią na pewno różne czynniki, często trudno organizatorom spiąć budżet w tak niskiej kwocie pobranej od uczestników. Tym bardziej chwała im za to, że się udało. Za koszulkę po dopłacie bym się nie pogniewała, jednak moja szafka sportowa nie pała specjalnie o nowości. Medal jest piękny, a by go uzyskać w bezpieczny sposób pomagał zawodnikom sztab umundurowanych (i nie tylko) na trasie i oczywiście skuteczna obsługa medyczna. Po biegu mile zaskoczyły mnie wegetariańskie pierogi domowe, a na tych co nie stronią od mięsa czekał żurek lub pierogi z inną wkładką. Czy było więcej wspaniałości nie wiem, bo przemokłam do suchej nitki i danie jadłam w aucie.

IMG_9579

Co do samego biegu, poza tym, że był mokry, był bardzo sympatyczny. Nie rozpatruję go pod kątem tempa czy czasu finalnego. Nie wzięłam ze sobą nic elektronicznego, bo zegarek posiałam gdzieś (?!), a telefonu na deszcz było mi żal. O czas zapytałam kolegę spotkanego po drodze, jak się okazało na kolejnym już wspólnym szlaku. Ale że nie dotrzymałam Darkowi kroku, dalej znowu skupiałam się na urokach trasy. Nie ma zegarka? Trudno. Musiałabym być niepoważna, by startując tak często w imprezach biegowych spinać się na uzyskanie określonego wyniku. Tym bardziej, że tak jak pisałam ostatnio, obecnie po prostu podtrzymuję swoją silną więź z bieganiem. Przejdę zatem do rzeczy ważniejszej – duży szacunek wzbudzili u mnie kibice, którzy w tę pogodę mieli ochotę stać i oklaskiwać biegaczy. Dziękujemy! Mam nadzieję, że zdają sobie oni sprawę z tego, ile dobrego dla nas robią, kiedy borykamy się z trudami biegu, czy to pod kątem pogody czy własnych słabości. To, że ja biegnę jest dla mnie naturalną radością, ale to, że ktoś się cieszy z mojego biegu odwzajemniając pozornie niewiele znaczący uśmiech napawa mnie wzruszeniem. Może to takie babskie? Nieważne, mnie cieszy, wzrusza i podbudowuje bardzo! I za przywitanie na mecie też dziękuję, muszę przyznać że „aż takie” miewałam rzadko!

IMG_9896

Biegi lokalne to moja miłość największa. Uczestnicząc w nich buduję sobie krok po kroku obraz Polski biegowej i jestem z niej ogromnie dumna. Podzielę się z Wami wrażeniami z moich kolejnych startów. Oby tak pozytywnymi jak dotychczas.

Aga

LINK DO GALERII ——> http://przetartyszlak.pl/web/I_B_W_N/index.html

Posts published: 243
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.