Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Pocztówki z Werony.

Wybrałam się na trzy dni w podróż, na której miałam szybko i sprawnie załatwić sprawy zawodowe a skończyło się… jak zwykle? Nie, aż do tego stopnia zazwyczaj nie zbaczam z trasy. Tym razem nieoczekiwana wycieczka przeszła moje najśmielsze wyobrażenia. Z Monachium przez Weronę do Rzymu – gdyby mi ktoś powiedział, że tak się to skończy, kiedy w piątek wyjeżdżałam z Warszawy, to może chociaż więcej bielizny i ubrań do biegania bym ze sobą wzięła bo musiałam już część rzeczy prać i suszyć na grzejniku w łazience 🙂 Tak się składa, że jadąc do Werony o Rzymie jeszcze nie wiedziałam, jakkolwiek dziwnie to brzmi.

W mieście, którego najlepszą wizytówką są postaci Romea i Julii zastała mnie piękna pogoda. Nad rzeką Adygą zachwycałam się widokami i wyobrażałam sobie, że jest lato a ja jestem na swoich wymarzonych wakacjach.

IMG_6642

IMG_6643

Co ten Szekspir zrobił dla Werony! Sam nigdy nie był w tym mieście, a to w dużej mierze dzięki niemu przyjeżdżają tu dziś rzesze turystów. Sama pierwsze kroki po przejściu przez słoneczny most skierowałam na ulicę Via Capello 23. Wejście do Domu Julii prowadzi przez bramę, na której podpisują się zakochani. A raczej podpisywali, bo teraz już nie ma tam ani trochę wolnej przestrzeni i wymyślono w związku z tym nowy sposób na pozostawienie swojego śladu – podpisy na kartkach samoprzylepnych. Balkon Julii został dobudowany przed II wojną światową, ale to nie przeszkadza w odczuciu legendarnego klimatu tego miejsca. Przyznam, że tamtejsza atmosfera zrobiła na mnie ogromnie wrażenie i, o dziwo, nie przeszkadzał mi tłum turystów. Nawet odstałam swoje w kolejce, by mieć pamiątkowe zdjęcie na balkonie. Rzadko zdobywam się na takie poświęcenia na wyjazdach bo zwykle chcę pędzić do przodu. Tym razem było inaczej. Na swój sposób to przeżyłam, szczególnie spacerując i rozglądając się po Domu Julii, kiedy to zastanawiałam się czy aby na pewno mam pójść stanąć w tę kolejkę… 🙂

IMG_6675

IMG_6656

 

 

IMG_6660

IMG_6661

IMG_6657

Podobno turyści dotykają piersi Julii wierząc, że przyniesie im to szczęście. Nie wykorzystałam tej okazji. Wystarczy, jeśli nie opuści mnie to szczęście, które mam teraz 🙂 Dalsza część zwiedzania była ukierunkowana w stronę Areny – amfiteatru z czasów rzymskich. Przy okazji wyszedł długi spacer, dla mnie bez wątpienia najcieplejszy jak dotąd w tym roku.

IMG_6748

 

IMG_6680

 

IMG_6678

 

IMG_6682

Oto ona, piękna Arena. Wrażenie robi niezwykłe. Po drugiej stronie placu można usiąść w ogródkach restauracyjnych i zjeść obiad w towarzystwie tej monumentalnej budowli. Na bieganie w Weronie się nie zdecydowałam bo w głowie świtał mi już inny plan. Niemniej, gdybym miała tam wrócić mając w planach bieg, wybrałabym prawdopodobnie trasę wzdłuż Adygi.

IMG_6691

 

IMG_6749

IMG_6698

Nie wiedziałam, że Włochy są tak pięknym krajem. Nigdy wcześniej nie miałam okazji tutaj być. Nawet na autostradach nie można się nudzić, niemal cały czas krajobraz przyciąga uwagę. Paradoksalnie im więcej widzę, tym większy czuję niedosyt. Po drodze mijałam wiele miast, w których czekały na mnie prawdopodobnie równie urokliwe widoki co w Weronie. Tym razem wygrała Julia, ale kiedyś chętnie zatrzymałabym się… wszędzie.

IMG_6762

 

Aga

 

Posts published: 243
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.