Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Przetarte szlaki w lipcu i sierpniu 2016.

Nie do końca lubię podsumowania przetartych szlaków w okresie wakacyjnym z prostego powodu. Chciałabym, żeby ciepłe miesiące trwały jak najdłużej. Mam swoje sposoby na przetrwanie smutnych myśli, które się wówczas pojawiają w mojej głowie. To analogiczne do chęci posiadania nowych butów sportowych – teoretycznie muszę je mieć a w praktyce wiem, że jeszcze troszkę wytrzymam i kupię sobie model o poziom wyższy, bo lada moment pewnie i tak pojawi się na rynku 🙂 Albo ten starszy, często równie dobry, znajdę w promocji. Kolejne lato przyjdzie, tak jak czas na kolejne buty do biegania. Najpierw wycisnę co się da z tego, co mam tu i teraz.

1. Las, upał, pot, kurz (i pieczony dzik) czyli bieganie w wersji all inclusive. Półmaraton Tradycji w Adamowie nie był dla mnie dużym zaskoczeniem, bo znajomi odpowiednio nastroili mnie na ten start 🙂 Niemniej jednak nie spodziewałam się, że spodoba mi się tam aż tak bardzo. Znam dużo imprez biegowych, które określiłabym mianem jedynych w swoim rodzaju pod pewnymi odmiennymi względami. Ten półmaraton bez wątpienia takim jest. A sekret tkwi w tym, że powstanie biegu wiąże się z ideą przyjaźni. Miało być uprawianie sportu i zabawa we własnym zaprzyjaźnionym gronie a z roku na rok robi się z tego coraz bardziej wyśmienita impreza przyciągająca wciąż nowe osoby. W pełni zasłużenie!

Adamów

IMG_0608

2. Biegaj z Duchami Jurajskimi Ścieżkami. To druga edycja biegu, który jest… no właśnie, również jedyny w swoim rodzaju! Z tym że pod innym względem aniżeli Półmaraton Tradycji. Dlatego też powtórzę po raz kolejny, nie uznaję czegoś takiego jak ranking biegów „naj”. Każda z tych imprez pociąga mnie z innego powodu i musiałabym stworzyć mnóstwo kategorii, umożliwiających umieszczenie wielu z nich na pierwszych miejscach 🙂 Kto nie czytał relacji z biegania z duchami? Zapraszam do nadrobienia i do uwzględnienia terminu prawdopodobnie na początku lipca w przyszłym roku. Chyba że ktoś z Was boi się ciemności bardziej niż ja, na pewno zrozumiem 🙂

duchy

IMG_2170

3. Trudny Bieg Jagiełły, kolejna odsłona ze szczęśliwą metą. W Pobiedziskach pojawiam się w szczególnej mierze z powodu sentymentu. Tu debiutowałam na dystansie półmaratońskim a od tamtej pory tak bardzo zżyłam się z tym miejscem, że mam już swój ulubiony pokój w ulubionym hotelu 🙂 Wracam tam nie tylko przy okazji zawodów, nierzadko jestem w Wielkopolsce i koło Kociałkowej Górki zdarza mi się przejeżdżać bez stresu przedstartowego, a po prostu dlatego, że wspaniale mi się tam śpi. Bieg polecam z uwagi na genialną trasę. Jest ciężko ale po stokroć warto. Więcej szczegółów przekazałam w relacji.

Pobiedziska

IMG_2982

4. Wrocławska Trzydziestka – moja droga do maratonu? Lipiec miesiącem biegów „naj” pod różnymi względami? Oj, ja po prostu wybieram same perełki 😉 Nietypowy dystans, odpowiedź na typowe potrzeby maratończyka. Trzydziestokilometrowe wybieganie we Wrocławiu to dla mnie świetna okazja do motywacji przed jesiennym maratonem, doskonała szansa na sprawdzenie się w mieście, które bardzo się lubi a którego nie ma się okazji odwiedzać często wedle życzenia.

wroclaw30

IMG_0104

5. Kogucia Dycha warta poznania. Po roku wróciłam na zmienioną trasę biegu do Kurzętnika. Nie spodziewałam się, że to będzie jeden z moich lepszych startów na tym dystansie. Coś mi się wydaje, że perspektywa udania się w długą podróż wprost z Koguciej Dychy popchnęła mnie do wówczas do walki ze sobą. Ale przede wszystkim przyczynę najmilszych biegów upatruję w pozytywnym nastawieniu do nich. Po więcej szczegółów zapraszam do relacji.

Kurzetnik

IMG_0945

6. I Bieg Obrońców Płocka 1920. Mój drugi start w Płocku, natomiast pierwszy w tak uroczym krajobrazie. Bieg rozpoczął się o 18, kiedy tereny nadwiślańskie mieniły się przepięknymi kolorami. Ponoć to nie jedyny bieg w Płocku, który rozgrywany jest na tamtejszej trasie. Szkoda, że podłoże nie jest przyjazne stawom (w większości płyty betonowe i kostka brukowa). Wystarczająco dużo muszę się nakombinować pod swoim blokiem, żeby jak najmniej biegać po kostce 🙂 Niemniej warto rozważyć – na szczęście „o gustach się nie dyskutuje”.

Plok

IMG_6378

7. 6. Półmaraton PWZ im. Janusza Kusocińskiego. Na tą trasę powróciłam po dwóch latach, pamiętając ją jako przyjemną i nieskomplikowaną. Bieg można śmiało potraktować jako wyścig, jako że profil trasy temu sprzyja a jedynym, choć poważnym minusem może być temperatura. O tym jak mi się biegło możecie przeczytać w relacji połączonej ze startem w Płocku.

PWZ2

 

IMG_8255

8. Pewnej upalnej soboty w Tłuszczu… Bobry podkręcają atmosferę. A na zakończenie miesiąca bieg u zaprzyjaźnionych Bobrów. To był piękny, słoneczny i serdeczny dzień. Raz, że czułam się u nich swobodnie, bo niejeden szlak już razem przetarliśmy, a dwa, że bardzo się postarali. Jeśli ktoś nie czytał mojej najświeższej relacji, zapraszam!

Bobry

IMG_8641

Dlaczego połączyłam podsumowanie lipca i sierpnia? Z prostej przyczyny. Podczas wyjazdu (Dookoła Półwyspu Iberyjskiego i wzdłuż Lazurowego Wybrzeża – przetarte szlaki w pigułce) komputer był zbędnym luksusem.  Sumując te dwa wpisy nie mam wątpliwości, że nigdy nie przeżyłam bardziej wyjątkowych wakacji. A teraz witam wrzesień, który zarówno dla mnie, jak i dla wielu z Was ma na imię „maraton”. Poziom przedstartowej ekscytacji wzrasta z dnia na dzień!

Aga

Posts published: 243
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.