Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Marsylia i Lazurowe Wybrzeże z metą w Monako.

Lazurowe Wybrzeże miało być miejscem, w którym przez chwilę się zatrzymamy i odpoczniemy. Tak, wiem jak to brzmi – po dwóch tygodniach urlopu jedziemy odpoczywać. Bo to, że podczas odpoczynku miałam zrobić najdłuższe wybieganie już wcale tak mocno nie dziwi. Nie mnie ani nie tych, którzy mnie znają. Partner przekonywał mnie, że jak spędzić więcej czasu na plaży, to najlepiej w Porcie Grimaud. Próbowałam polemizować z tym dość długo, jednak ostatecznie, w przeddzień zakończenia wyjazdu przyznałam Jego uporowi rację. Długo to trwało 😉 Po pierwsze, nie wiedzieliśmy wcześniej, na jak długie „leniuchowanie” na plaży możemy sobie pozwolić, bo przed nami był szmat drogi. Po drugie, jak już wiedzieliśmy ile mniej więcej czasu zostało nam do spędzenia we Francji, po przejechaniu Lazurowego Wybrzeża już na własne oczy przekonałam się, że w Porcie Grimaud podoba mi się najbardziej. A po trzecie…. mężczyźni również mają swoje sentymenty i należy dać im szansę na wykazanie się i udowodnienie swojej racji 😉 Udowodnił, przekonał mnie i z przyjemnością będę chciała na tamtejszą plażę wracać.

IMG_5451

Dzień dobry Marsylio, jestem trochę nieuczesana bo tak szybko wybiegłam rano na spotkanie z Tobą.

Na początek zatrzymaliśmy się w Marsylii. Przystanek z założenia miał być krótki i treściwy w miarę możliwości. Udało nam się zobaczyć trochę miasta i spędzić nieco czasu na plaży. Najbardziej spodobał mi się widok na Zamek d’If, znajdujący się na wyspie. I świadomość, że odegrał on swoją rolę w życiu hrabiego Monte Christo.

collzamek

Zamek d’If widziany z poziomu wyspy i ze wzgórza La Garde.

Swoją sprawdzoną metodą, nie mając za wiele czasu na przecieranie szlaków w całym mieście osobiście, postanowiliśmy wybrać się na genialny punkt widokowy. Na wzgórzu La Garde mieści się Bazylika Notre Dame de la Garde. Zarówno budowla, jak i panorama miasta stanowią punkt docelowy wielu turystów. Jest trochę tak, jakby ze wzgórza dało się zobaczyć całą Marsylię a z kolei wzgórze widać z każdego miejsca w mieście. Tego nie da się przegapić.

IMG_5549

IMG_5573

Sama bazylika jako budowla nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia, ale to nie jest zabytek z rodzaju tych, które mają się podobać. Przede wszystkim to miejsce odgrywa znaczącą rolę duchową dla pielgrzymów.

collbazylika

IMG_5597

Wzgórze La Garde widziane z dołu, z poziomu portu.

Marsylia nie pociągnęła mnie na tyle, bym zechciała do niej niezwłocznie wrócić. Przetarłam swój nowy szlak, który mi się spodobał, ale niekoniecznie urzekł. Prawdopodobnie zobaczyłam niewiele względem tego, co oferuje miasto. Biorąc pod uwagę ilość czasu, który mi pozostał do końca wyjazdu, absolutnie nie żałuję.

collSaitTropez

Popołudnie w Saint Tropez.

dav

Port Grimaud znajduje się w odległości kilku kilometrów od Saint Tropez.

Myśleliśmy, że w Saint Tropez spędzimy nieco więcej czas niż około dwie godziny, ale w pogoni za moim startem w Cannes nie chciałam się tam dłużej zatrzymywać. Cofnięcie się o te kilka kilometrów kolejnego dnia też nie było nam na rękę, bo tym razem już naprawdę woleliśmy cały dzień spędzić powłócząc nogami w pobliżu plaży 🙂 A korki na tej trasie znacznie wydłużały czas dojazdu. Jemu należał się w końcu odpoczynek od prowadzenia samochodu. Moje „nicnierobienie” ograniczało się do czytania książki, pływania od czasu do czasu i ćwiczenia pilatesu, gdy plaża już nieco opustoszała.

collGrimaud

Port Grimaud wieczorową porą.

Podczas tego wyjazdu odnalazłam w sobie coś, co jeszcze nigdy dotąd mi się nie udało. To ten rodzaj spokoju i wytchnienia, który zdaje się powinien towarzyszyć ludziom na urlopie i nie kończyć się wraz z wolnymi dniami. Wypocząć tak, żeby nie było żal wracać do domu myśląc, że to za szybko to dla mnie naprawdę coś. Kolokwialnie mówiąc, udało mi się naładować baterie. Odpoczynek w Porcie Grimaud był bardzo miłym uzupełnieniem całej podróży. Bardzo chciałabym tam wrócić, pytanie tylko kiedy, bo w kolejce miejsc do zobaczenia końca nie widać 😉

IMG_6070

Magiczny spokój na plaży w Porcie Grimaud. Nie tylko za sprawą ćwiczeń, które właśnie tu skończyłam wykonywać.

Nie skorzystaliśmy z autostrady jadąc po Lazurowym Wybrzeżu, dzięki czemu nie ominęło nas dużo pięknych widoków. Gwoli ścisłości, kolory są takie, jakimi stworzyła je natura. Nie nakładałam żadnych filtrów.

IMG_5679

To moje ulubione zdjęcie krajobrazu, jakie zrobiłam na Lazurowym Wybrzeżu. Jest jak sielski kadr wycięty z filmu.

IMG_5685

IMG_5726

IMG_5710

Kilkudniowy pobyt na przepięknym wybrzeżu (przypominam, że o najważniejszym etapie pisałam tutaj) zakończyliśmy w Monako.

IMG_6274

Przed kasynem Cafe de Paris. Symbolicznie pierwszy raz w życiu zagrałam w kasynie i od razu podwoiłam stawkę 🙂 Więcej nie ryzykowałam, wizyta w kasynie trwała kilka minut.

IMG_6269

Kasyno Monte Carlo.

IMG_6302

Widok na Pałac Książęcy.

Moi drodzy Czytelnicy, odtworzyłam przed Wami historię mojego najdłuższego jak dotąd wyjazdu. Nie żałuję ani minuty poświęconej na pisanie o przetartych szlakach ani na wyszukiwanie tych zdjęć z setek innych. Dla mnie samej to wspaniała pamiątka. Wierzę, że i Wy odnaleźliście w tej opowieści coś dla siebie. Przedstawię Wam jeszcze tradycyjnie swoje biegowe mapy. Niewykluczone, że jeszcze jakieś tematy związane z tą podróżą czy w ogóle podróżami przyjdą mi do głowy. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli zajrzeć na mój Przetarty Szlak. Zostańcie ze mną. Mam nadzieję, że jeszcze będzie się działo 🙂

Aga

Posts published: 244

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.