Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Bieg Niepodległości, nasz sposób na wdzięczność.

Bieg z okazji Święta Niepodległości to coś więcej niż zwykły bieg – słychać to zewsząd. I nie jest to wcale utarty slogan. Na tym biegu jak na każdym innym mamy swoje określone cele, które chcemy osiągnąć. Cele te mogą być przeróżne ale łączy nas jedno – radość z niepodległości. Nie zamierzam urządzać wielkich przemów na ten temat, chciałabym tylko zaakcentować fakt, że dobrze jest wiedzieć, po co się na taki bieg przyszło. Dobrze jest zostawić z boku chociaż na chwilę tempo i wynik na mecie. Ale jestem też za tym, żeby po tej chwili wyciszenia chwalić się swoją formą, osiągniętymi założeniami, kolejnym poczynionym krokiem do przodu bo na tym między innymi polega nasza wolność. Oby nigdy nam tej swobody rozwijania pasji nie odebrano. Oby zawsze nam się chciało biec do przodu do jasno widzianego, osiągalnego celu. A jeśli będziemy musieli przedtem rozbić mur, to tylko taki który wyrósł w naszej głowie.

img_5107

img_4917

Bałam się trochę tego Biegu Niepodległości. Nie trzeba specjalnie szukać, żeby po tego typu licznej imprezie naczytać się w sieci, jak to niekulturalnie biegamy, rozpychamy się, ustawiamy w nieswoich strefach startowych. Ludzie nakręcają się jak sprężyny i czasem nie znajdują umiaru w krytyce. Niejeden organizator złapie się potem za głowę na widok ilości niezadowolonych profili w sieci. Zastanawiałam się, ile osób nieopatrznie odbije się o mnie podczas biegu, by potem móc stwierdzić, że pcham się tam, gdzie nie trzeba. W mojej strefie startowej przed ruszeniem na trasę nie było zatrważającego ścisku, wręcz tam gdzie stałam było luźno. Potem też nie zaobserwowałam, żeby biegł wśród nas ktoś z wybitnie niewspółgrającym tempem. Zero przepychanek. No dobrze, znalazła się jakaś dziewczyna, która zwróciła komuś uwagę, żeby nie wbiegał jej pod nogi ale to był jeden komentarz na 10 kilometrów. Jeden, który słyszałam ja. Przypuszczam, że newralgicznych momentów trochę się znalazło, przecież nie mogłam słyszeć i widzieć tylu tysięcy osób. Niemniej jednak zanim gdziekolwiek przeczytam, że coś było nie tak, oddaję swój pozytywny głos dla kultury biegaczy na trasie.

img_5384

img_6306

Jestem pełna szacunku i podziwu dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by najdłuższa biało-czerwona flaga mogła wybiec na ulice Warszawy. Nie zapominając jednak, że tego dnia świętowała cała Polska, takie same wyrazy szacunku ślę do organizatorów wszystkich biegów niepodległościowych. Jesteśmy silni, bo jesteśmy razem.

img_6983

A gdyby tak Babcia nie śpiewała mi tych piosenek, których melodia rozbrzmiewała na trasie 28. Biegu Niepodległości może moja wrażliwość byłaby trochę inna?

img_4954

Aga

Posts published: 243
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.