Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php:57) in /wp-content/themes/suzette-elegant/framework/functions/misc.php on line 56

Podsumowanie października 2017.

Miniony miesiąc nie bardzo stał pod znakiem nowo przetartych szlaków. Nie oznacza to jednak monotonii. Odświeżyłam kilka swoich ulubionych ścieżek – na przykład w Kampinosie od końca sierpnia byłam po raz pierwszy. Niczego od siebie nie oczekiwałam i to podejście okazało się być kluczem do pełnego zadowolenia. To miał być luźny, spokojny sportowo czas, z akcentem na regenerację.

Aż 45 % październikowej aktywności zarejestrowanej w moim zegarku to ćwiczenia ogólnorozwojowe. Uważam to za jeden z największych plusów. Te proporcje nie utrzymają się gdy znowu znacząco zwiększę kilometraż (to by musiało oznaczać znaczący wzrost czasu poświęconego na trening), ale nie muszą się przecież utrzymać. Jeśli dalej będę ćwiczyć  3-4 razy w tygodniu, a jesienią i zimą mniej więcej tak planuję, będę w pełni usatysfakcjonowana.

Jeden z lepszych treningów zrobiłam na Stadionie Skry. To moja pierwsza wizyta w tym miejscu. Zależało mi na tym, żeby nie tylko zrobić interwały, ale też zdjęcia, dlatego też musiałam jakoś wygospodarować czas w ciągu dnia. Zaletą pory obiadowej były puste tory. Tartan jest w świetnej kondycji, a jak wygląda reszta sami widzicie. Mam nadzieję, że te fotografie będą kiedyś miały wartość historyczną i po zniszczonych trybunach nie będzie śladu. Jak myślicie, jest na to szansa?

Miesiąc zakończyłam pierwszym od pięciu tygodni startem na 5 km. Relację z Biegu o Gorącą Dynię możecie przeczytać tutaj. Po roztrenowaniu biega mi się naprawdę dobrze. Nie nakręcam się, bo w tym roku już nigdzie mi się nie spieszy, może z wyjątkiem Biegu Niepodległości.

Październik to w moim kalendarzu biegowym za każdym razem miesiąc wyciszenia. Nawet jeśli pojawiają się starty, to takie, co do których mam oczekiwania przede wszystkim rekreacyjne. Ten czas kojarzy mi się najpierw z koniecznością przestawienia głowy na obniżoną temperaturę, zimne wiatry, deszcze, a później dopiero zaczynam myśleć o nowych celach. Zwykle potrzebuję kilku treningów, żeby zaaklimatyzować się do nowej pory roku. Nie należę do tej części biegowej społeczności, która woli trenować gdy jest zimno, ale akceptuję zastane warunki. A jesień jak widać na załączonych zdjęciach potrafi być naprawdę urocza.

Najważniejszą sprawą, jaka wystartowała w październiku a będzie miała swoją metę w grudniu jest akcja charytatywna Biała Ukraina. Bardzo bym chciała, żeby to była podstawowa informacja, jaką zapamiętasz z tego wpisu. Poświęcisz proszę kilka minut na zapoznanie się z tematem klikając w powyższy link?

Dobrego listopada, bez wiatru prosto w twarz!

Aga

 

Posts published: 244
Copyrights © Przetarty Szlak. All Rights Reserved.